15 minutová telefonická konzultace zDARma - pokud si nejste jistá, jestli je pro Vás kurz vhodný... zeptejte se, domluvíme se, jak Vám mohu pomoci

Hledáte cestu jak se zbavit ekzémů, kolik, hlenu a krve ve stolici??

Vyzkoušela jste už úplně všechno a Vaše děťátko má stále obtíže a Vy už nevíte kudy kam?

Nebo jste na začátku a právě jste se dozvěděla, že Vaše děťátko má ABKM a nevíte, co si počít, co jíst a vůbec... 

Mám pro Váš řešení... Ať už je Vaše miminko plně kojené, je na UM nebo má příkrmy, chodí do školky nebo právě vstupuje do puberty... 

Vydejte se na DETEKTIVNÍ CESTU a hledejte příčinu obtíží

A jak na to? Jak pomoci Vašemu děťátku a možná i sobě od zdravotních obtíží? 

Jde o čistě detektivní práci, každý má jiné projevy a stejně tak jiné alergeny (dokonce i mezi sourozenci), vysvětlím Vám, jak se stát Detektivem potravinových alergií a zjistit jaké potraviny dělají potíže právě Vám či Vašim dětem...

Potravinové alergie jsou zcela INDIVIDUÁLNÍ, stejně tak jejich projevy. Tento typ potravinové alergie je v drtivé většině případů NEODHALITELNÝ krevními či jinými testy. 
O to jednodušší ale je zbavit se takové alergie jednou pro vždy. 

Vytvořila jsem právě pro Vás komplexní
a ucelený online kurz

Představte si, že....

 • víte naprosto přesně, co se s Vaším děťátkem děje, proč má ty obtíže nad kterými nyní všichni jen krčí rameny a říkají, že je to normální.
 • máte k dispozici postupy, nástroje a informace, jak najít příčinu obtíží a jak se jí zbavit i do budoucna. 
 • odchytáte VŠECHNY problematické potraviny, vysadíte je na půl roku a pak postupně zavedete vše zpět do jídelníčku - získáte tak děťátko zcela bez stravovacích omezení do budocuna
 • jdete po náročné cestě hledání alergenů, ta cesta je ale jen Vaše a není snadná, a Vy budete mít možnost, získat pomoc a podporu v rámci uzavřené FB skupiny, kdykoliv to budete potřebovat
 • zjistíte, že jsou na tom podobně stovky či tisíce dalších dětí a dokonce i dospělých, kteří se trápí s důsledky neřešené potravinové alergie do dnes

Ale Vy teď znáte řešení, víte o detektivní cestě, která Vás k výsledkům dovede, nemusíte jen čekat, můžete začít hledat již dnes!

Jsem především máma našich čtyř úžasných dětí.

Dnes jsou děti již zcela bez omezení ve stravě a netrpí žádným z projevů potravinové alergie. 

A kdo jsem já?

 • Jsem Jiříčková, Lída Jiříčková a jsem Detektiv potravinových alergií.
 • Detektiv, který může změnit život Vám a především Vašemu dítěti. Mám návod a postup, jak přistupovat ke každému dítěti individuálně a jak se potravinových alergií i dietních omezení jednou pro vždy zbavit.
 • Sama jsem si svůj postup ověřila již čtyřikrát na svých vlastních dětech, kdy každé z nich mělo jiné projevy, vadily mu jiné potraviny a začínali i končili jsme v jinou dobu.
 • První dcera měla 12 potravinových alergií a bylo to pro mě velmi psychicky náročné, netušila jsem jaký bude výsledek mého omezení. Dnes je zdravá a bez alergií!
 • Druhý syn měl v 8 měsících místo kůže na obličeji pouze mokvavé boláky a stejně tak několik dalších ložisek po těle. Díky mému postupu měl po 3 týdnech na obličeji zase znovu kůži a v 1 roce jsme začínali zařazovat potraviny zpět. Celkem mu vadilo více než 50 potravin. I přes prognózy lékařů, je dnes zcela bez ekzémů a bez potravinových omezení.
 • Třetirozený syn už v 8 měsících jedl mléko, lepek i vejce – která předtím nemohl. I přes mé bohaté zkušenosti i on měl 30 potravinových alergenů. Jediný jeho projev byl hlen ve stolici. Dnes je zdravý a bez alergií!
 • Poslední syn si prošel snad všemi projevy potravinových alergií, já sama jsem se opět dostala na psychické dno, kdy jsem nevěděla kudy kam, ale vydržela jsem a v 5 měsících jsme měli dietu vychytanou a syna bez obtíží. Dnes zcela zdráv a bez dietních omezení.
 • Za posledních několik let jsem pomáhala vyřešit potravinové alergie více než 500 dětem a jejich maminkám, z toho již více než 280 maminek prošlo online kurzem Jak na potravinové alergie.
 • Mimo jiné jsem i akreditovaným výživovým poradcem s profesní zkouškou, laktační poradkyní, poradkyní Metabolic balance a potravinovým alergiím se věnuji i ve své disertační práci a v projektu STOP potravinovým alergiím v ČR.

Online kurz: Jak na potravinové alergie

Kurz je založen na základních principech a ověřeném postupu, jak se potravinových alergií zbavit. Než jsem tento postup vychytala a vytvořila, udělala jsem spoustu chyb, kterým se Vy můžete díky online kurzu vyhnout!

Kurz je vhodný pro všechny od novorozenců, přes kojence (i na UM), s příkrmy, školní děti, puberťáky, ale i pro dospělé. Hlavní důraz je kladen na děti do 3 let, kde je zcela zásadní odstranit příčiny, které problémy způsobují. Tak aby děti mohly žít plnohodnotný život bez bolestí a omezení.

Jde o nejucelenější a nejkomplexnější pohled na potravinové alergie
nejen v ČR, ale i ve světě!

Kurz obsahuje osm propojených částí:

 • 1
  To nejdůležitější, co byste měli vědět o potravinové alergii
  Předám Vám své letité zkušenosti a znalosti ohledně potravinových alergií. Podíváme se do historie, proč vůbec alergie vznikla, co to vůbec znamená, že díte reaguje na určité potraviny a jak z toho ven a hlavně proč je tak nesmírně důležité řešit problémy včas a neignorovat projevy. Jediný problém je, že tato část má 3 hodiny! Kratší video být nemohlo, delší zcela jistě!

Vaše detektivní cesta začíná

 • 2
  1. fáze eliminace potravin - kravské mléko a sója
  Proč tak často vadí a jsou to největší alergeny, proč je dobré je vynechávat společně? Řeknu Vám, co vše si musíte hlídat a čím nahradit mléko při vaření, a to tak abyste se při vaření nemusela vůbec omezovat a mohla vařit a jíst jako dřív. 
  Pokud začnete řešit potravinové alergie včas do dalších fází se vůbec nemusíte dostat.

ALERGIE NA KRAVSKÉ MLÉKO JE NEJTYPIČTĚJŠÍ A NEJČASTĚJŠÍ ALERGIÍ, KTERÁ SE PROJEVUJE OD NOVOROZENECŮ PO DOSPĚLÉ.

 • 3
  2. fáze eliminace potravin - velké alergeny
  Z vlastních bohatých zkušeností a praxe jsem vytvořila seznam tzv. velkých alergenů, kterým je dobré se vyhnout v případě, že nepomohlo vysazení mléka a sóji. Podíváme se, jak tyto alergeny vynechat a následně otestovat, co opravdu vadilo. Do této fáze si můžete přidat libovolné další alergeny. Tato fáze je nejdůležitější, abyste se naučila zjišťovat reakce, ověřila interval kojení a naučila se zapisovat co a kdy jíte, atd.
 • 4
  3. fáze eliminace potravin - FELD 2.0 - totální eliminační dieta
  Do této fáze byste se ideálně neměla dostat, pokud však stále vůbec netušíte, co ještě může vadit, je tady má vlastní metoda FELD 2.0, kterou již možná znáte, ale je upravená o sledování časných a pozdních reakcí na potraviny. Ukážu Vám, jak tím peklem projít co nejsnáze. Poradím Vám, jak pracovat se svou psychikou a jak to všechno přežít.
  Hlavním cílem není vyřešit alergeny okamžitě, ale naopak jít postupně a naučit se, jak problémy rozpoznat včas a najít jejich příčinu.
  Základním principem FELD je dostatek živin při kojení, proto je důležité dbát doporučení při sestavení FELD eliminace, kterou jsem speciálně navrhla dle nutričních požadavků při kojení.

  Upozornění! Tato fáze by měla trvat krátkodobě (maximálně 3-4 týdny) a nikdy nepřeskakujte fázi 1 a 2, toto je až poslední možnost, pokud začnete včas sem vůbec nedojdete!
 • 5
  4. fáze eliminace potravin - zařazování a testování potravin
  Po úspěšném sestavení FELD diety a vymizení všech projevů potravinových alergií Vám ukážu, jakým způsobem zařazovat potraviny zpět a také které jsou vhodné, tak abyste obohatila svůj jidelníček a byl plnohodnotný.
 • 6
  Důsledky neřešených potravinových alergií a časté chyby
  Podrobně si projdeme projevy potravinových alergií včetně fotodokumentace (ezkémy, stolice, atd.), abyste se lépe orientovala i u svého miminka při hledání.
  Také Vám představím nejčastější chyby, které maminky při hledání (včetně mě) dělají a právě Vy se jim díky tomu můžete vyhnout.
  Pokud problém začnete řešit nyní můžete se do budoucna vyhnout respiračním alergiím, astmatu, snížené imunitě u dětí, ale i rozvoji autoimunitních onemocnění.
 • 7
  Psychická stránka diety
  Psychika hraje v rámci alergických projevů velkou roli. Sama vím, jak těžké je omezení potravin při kojení nebo u svého dítěte.
  Pomohu Vám vydržet a podpořit svou vůli v, pravděpodobně, nejtěžším období Vašeho života. Které je ale pro Vaše dítě nesmírně důležité a může být zcela zásadní pro jeho budoucí zdraví. Přidám i pár praktických cvičení, jak si pomoci v této nelehké situaci.

Já jsem byla několikrát tam, kde jste teď Vy a díky tomu stále velmi dobře vím, jak zoufalá situace často vypadá, ale také už dnes vím, že opravdu existuje světlo na konci tunelu a že to rozhodně stojí za to!

 • 8
  Další informace, které by měl znát každý potravinový Detektiv
  8. část - aktualizované informace z roku 2022
  V této části na Vás čekají informace o prapříčinách vzniku alergií, o léčivých potravinách, souhrnné informace o suplementaci vitamínů, minerálů a stopových prvků, užívání bylinek, speciální nástroj nazvaný "sytící dieta", pohled na histamin a kvasinku, jak oboje souvisí s potravinovými alergiemi. Také s Vámi sdílím tipy od maminek z praxe.

Součástí kurzu je...

 • Neomezený přístup do členské sekce, kde se k jednotlivým částem můžete kdykoliv vrátit.
 • Získáte videa, kde celou problematiku vysvětluji – více než 15 hodin videa, která jsou členěna do kapitol a můžete jimi tak snadno procházet a navázat, kde jste skončila.
 • Získáte také podklady v pdf – jde o podrobně popsané prezentace, kam si můžete dělat poznámky – více než 400 stránek textu.
 • Získáte také audio záznamy pro poslouchání např. při procházce či uspávání.

Dodám Vám i potřebné Nástroje

Uzavřená FB skupina

Získáte přístup do uzavřené FB skupiny pro absolventy kurzu, kde máte možnost ptát se na vše, co potřebujete, můžete také sdílet Váš příběh a požádat o nasměrování v začátcích hledání a nebo vyhledávat v jednotlivých tématech ve skupině.

Deník Jídelník

Získáte nástroj, kam si můžete efektivně zapisovat potraviny, které jíte společně s projevy, tak aby Vaše detektivní práce byla efektivní. 

Vzorový týdenní jídelníček

Týdenní jídelníček postavený bez velkých alergenů, není to ale nic čeho by se tonoucí mohl jako stébla chytat, je skutečně pouze pro inspiraci na Vaše žádosti. Hledání alergenů je individuální. 

Motivační video pro Vaše okolí

Častým problémem je nedostatečné pochopení od okolí, i tak je práce při hledání alergenů velmi psychicky náročná. Toto video Vašim blízkým vysvětlí co a proč děláte a proč by Vás měli maximálně podporovat. 

LSP - seznam potravin a jejich vztahů

Seznam potravin, který Vám dodá tolik potřebné souvislosti mezi jednotlivými potravinami, naleznete zde také jak často je daná potravina alergenem dle výsledků z mé dlouholeté praxe - jde o výsledky z ČR.

Shrnutí jednotlivých částí na A4

Jednotlivé části jsou často obsáhlé, i proto jsem dala dohromady přehledné shrnutí na 1 A4 pro každou část, tak abyste se snadněji orientovala, kde co naleznete pokud to budete potřebovat. 

A řadu bonusů!

 • 1
  Členství v Klubu Detektiva potravinových alergií - získáte přístup na 1 měsíc do největší informační knihovny, kde jsou dostupné odpovědi na otázky z více než 50 hodin konzultací, které jsou snadno vyhledatelné. Každý měsíc společná konzultace - první středu v měsíci od 21:30 se můžete zúčastnit konzultace, kterou končíte Vy. Možnost dokoupení více měsíců v rámci objednávky.
 • 2
  Dlouhodobé slevy u partnerů - Wild&Coco, Puroshop, MarulArt, Miomat, Salvia Paradise a řada dalších.
 • 3
  Detektivní balíček na uvítanou pro nové Detektivy, fyzicky dorazí přes Zásilkovnu - odesílám vždy na začátku měsíce.
 • 4
  Partnerský provizní program - pokud Vám kurz pomůže, může se stát jedním ze zdrojů Vašich příjmů a můžete v rámci provizního systému pomáhat dalším maminkám.
 • 5
  Podpůrná skupina - vždy 1x za měsíc - 10. den v měsíci v 10:00, se potkáme společně přes Zoom a probereme téma, které Vás trápí - hlavními aktéry budete Vy - je to o Vás a pro Vás.

Zde Vám nabízím mnoho let svých zkušeností a praxe: 

Toto vše pouze za 4 470 Kč

Ke kurzu si můžete přidat členství v Klubu navíc a 30 minutovou osobní online konzultaci 

Nabízím možnost koupit kurz také na splátky s mírným navýšením. 

Pokud jste maminka ve finanční tísni, neváhejte se na mě obrátit a domluvíme se, jak můžete kurz získat. 
Zdraví je důležitější než peníze!

Vydejme se společně na detektivní cestu hledání potravinových alergenů

 • Pokud se rozhodnete a do kurzu půjdete, čeká Vás detektivní práce, kterou za Vás neudělá nikdo jiný než Vy.
 • Dám Vám jasný návod a postup, i veškeré nástroje, ale jednotlivé potraviny u svého dítěte musíte otestovat právě Vy sama.
 • Věřte není to práce lehká, zvlášť po psychické stránce to bude velmi náročné.
 • Ale zdraví dítěte bez obtíží a léků a bez potravinových omezení za těch pár měsíců trápení a omezení potravin rozhodně stojí!
 • Je to dlouhá a náročná cesta, ale přidáte-li se, tak věřte, že nebudete nikdy litovat!

Společně to zvládneme!!

Vždyť i cesta je cíl a každý jeden alergen, který dnes odhalíte může do budoucna znamenat mnoho!

Kurzem prošlo již 0 maminek
Skvělý kurz, který je za mne svého druhu jediný, proto jsme se do něj při našem hledání pomoci zapojili i my. Není to vždy jednoduchá cesta, ale výsledek rozhodně stojí za to. Obdivuji autorku kurzu za všechno, co dělá pro ostatní maminky a jejich děti i mimo kurz, navíc při tak početné rodině a tímto jí i moc děkuji.
Marie K.
Mám 2 děti, dcerka 1 rok a 10 měsíců a syn 5 měsíců... Oba jsou alergici, dcerka měla přes 30 potravinových alergii a syn má naštěstí zatím jen 4 alergie.. Bez paní Lídy a jejího detektivního kurzu bychom dopadli hrozně... Jen a pouze díky kurzu už může dcerka jist vše, alergie už vymizely a syn věřím, že bude moci jist též úplně vše bez omezení... Opravdu moc a moc děkujeme za možnost zvítězit nad alergiemi, děkujeme za obrovské množství rad a informací ohledně alergii, paní Lída nám vždy pomohla a když už jsme byli v koncích, vždy nám znovu a znovu radila, podporovala nás a pomahala... Děkujeme.
Radka Š.
Kurz je velmi dobře zpracovaný. Poskytne Vám informace ohledně potravinových alergií, systému vyřazování a následném zařazování potravin. Paní Jiřičková má znalosti, přehled a bohaté zkušenosti v dané problematice, na skupinových konzultacích v Klubu potravinových alergií vždy ochotně poradila s konkrétním problémem.
Nikola S.
Kurz Jak na potravinové alergie od Lídy Jiříčkové jsem s nadšením procházela. Je velmi obsáhlý a je smysluplné odkrývání jednotlivých částí po dvou dnech. Je čas si vše postupně vyslechnout, popřemýšlet a nepřeskakovat od jednoho tématu k druhému, což by člověk asi ze zvědavost udělal 😉. Ačkoli jsem už měla lecos o potravinových alergiích načteno zjistila jsem další souvislosti a cenné rady. Cca rok se plácám s odchytáváním alergenů, celou dobu vím o těchto stránkách, ale říkala jsem si, že si sama poradím, jsem přece máma. Ale na konci roku mě Lída konkrétně poradila, což pro mne bylo neuvěřitelné a moc mi to pomohlo. A to mě nakoplo si kurz zakoupit, a posunout tak naše pátrání po alergenech ke konci. Vidím jaké chyby se jsem udělala a také kde jsem už teď mohla se synkem být. Ale nevzdávám to, naopak jdu bojovat 👍. Vřele kurz doporučuji. Čím dříve začnete alergeny odchytávat tím lépe a pokud si kurz koupíte budete vědět jak na to, na co si dát pozor a určitě dříve budete bez problémů a budete moct jíst vše 🙂. Nebudete litovat a pomůžete sobě v náročné dietě pokud kojíte a hlavně svému dítěti, ať už se trápí s ekzémem, průjmy, zácpou, častou nemocností a dalšími problémy. A já věřím, že nám získané informace a postupy pomůžou, synkovi, kvůli kterému jsem vše začala, dceři, u které jsem zjistila, že ji k celiakii ještě vadí mléko i zajímavou souvislost k její nemoci, a nejstaršímu synovi, kterého se pokusím přesvědčit, že za jeho astmatem je ABKM, a že se to může řešit. 🙂
Jana Š.
Kurz nám pomohl,abychom dceru (tehdy 15 měsíců starou) zbavili nepřetržitých průjmů, večerních bolestí břicha a občasného zvracení. Ocenili jsme s manželem (povoláním lékař), mimo jiné, odbornost paní Jiříčkové - informace v kurzu vycházejí z exaktních věd, ale i z praktických zkušeností. Dalším pozitivem je, že je kurz interaktivní (možnost konzultací, dotazů v rámci komunity) a neustále "živý" - paní Jiříčková kurz stále doplňuje o nové informace, rozhovory s kapacitami z oboru, a vylepšuje, aby byl zároveň pro rodiče co nejefektivnějším pomocníkem na cestě ke zdraví dětí.
Kristýna V.
Děkuji za spoustu cenných informací a praktické rady 🙂 Přehledně uspořádané informace. Odborné informace jsou podávány srozumitelně. Návod je přehledný. Několikastupňová struktura umožňuje postupně odhalovat další alergeny.
Jana M.
Velmi hodnotný kurz, vše je krásně vysvětlené, skutečně důkladně propracované. Jsem vděčná, že tomu Lída věnovala tolik času a energie. Vytvořila ostrov naděje a cestu k němu vyznačila světlem. Projít musí ale opravdu každý sám.
Adéla S.
Paní Jirickova je můj guru. 🙂 Jediné, čeho lituju, že jsem se o ní dozvěděla tak pozdě. Syn je tezky potravinovy alergik se sklonem k anafylaxi. Navíc se mu rozjíždí astma. Paní Jirickova se mnou probrala velmi podrobne jeho výsledky a poradila, jak na dietu. Zatím na všechna její slova došlo, tak doufám, že teď už snad pomalu bude lépe. Měli by o ní vědět praktičtí lékaři pro děti a dělat větší osvětu. Je to velice důležité tema a paní Jirickova je borec na jaké úrovni se věnuje potravinovy alergiím.
Jiřina H.
Zakoupený kurz je sice dlouhý, ale srozumitelný a obsahuje cenné informace. Nejvíce mi pomáhají skupinové konzultace, ze kterých čerpám zejména podporu od ostatních ve stejné situaci. S dcerou sice jeste s alergiemi bojujeme, ale kurz nám ukázal cestu, která doufám, že funguje. Sice pomalé, ale zlepšení tam je. Kurz doporučuji.
Zuzana L.
Naše dítě se neosypávalo, nemělo koliky, exémy, ataky. Vypadalo zdravě, ale zdánlivě - jen na první pohled. Jeho psychomotorický vývoj byl zpomalený, problémy s řečí a zaostávání za vrstevníky víc a víc zřejmé. Terapeutická dieta a vyřazení konkrétních zátěžových látek v potravinách nás v řešení synových obtíží vystřelili dopředu raketovým tempem. Poradí Vám toto běžný lékař? Možná jsem na ně neměla štěstí - jako zoufalý rodič jsem u nich hledala radu několik let a ve všech ordinacích jsem slyšela jen "testy jsou v pořádku". Případně mi nabídli řešit symptomy a já měla zoufalou snahu hledat příčiny. Je to jako když na vás někdo mluví japonsky a vy na něj česky. LÍDA S VÁMA BUDE MLUVIT ČESKY. Pomáhá najít příčinu a tu odstranit - ví, že jedině to vám dlouhodobě pomůže. Lídu znám už několik let a spolupráce s ní vždy stála na vzájemném respektu, snaze podpořit a na její důsledné práci. Tím myslím ne jenom odvést si dobrou práci, ale i ověřit, že to je to, co potřebuju a že mi to pomohlo můj problém vyřešit.
Lenka K.
Videa jsou někdy dlouhá, ale pro někoho, kdo se v problematice vůbec neorientuje jsou perfektní, mě více vyhovovala prezentace. Takže super, že tu byly obě možnosti.
Petra M.
Ke kurzu jsme se dostali až když jsme vyzkoušeli snad téměř vše. Po shlédnutí videí konečně vše začalo dávat smysl a měla jsem jasný návod, jak z toho ven. Během čtyř týdnů jsme měli odchytané velké množství alergenů a ekzém, bolesti bříška i ublinkávání zmizely jako mávnutím kouzelného proutku. Je to jako zázrak, děkuji, děkuji, děkuji!!!
Jitka P.
Velice profesionálně vytvořený kurz s obrovským množstvím odborných informací, avšak srozumitelně podaných. Lekce na sebe navazují logicky, velice oceňuji i osobní zkušenost, konkrétní praktické příklady a tipy! Lído, moc vám fandím!
Katka V.
Na paní Lídu jsem se obrátila v té nejtěžší fázi synova atopického ekzému. Čekali jsme na výsledky krevních testů a situace pro mě byla zoufalá. Díky konzultaci jsem konečně uviděla věci v souvislostech a začali jsme vyřazovat problematické potraviny. Synův stav se rapidně začal lepšit a po měsíci po těžkém atopickém ekzému neblyo ani památky! Lékaři nám tvrdili, že neexistuje možnost, jak se toho zbavit, že je to dědičné!
Jana K.

Stále si nejste jistá, že je kurz pro Vás vhodný?

Rezervujte sei 15 minutovou konzultaci zdarma a my Vám poradíme a pomůžeme s rozhodnutím, zda do kurzu jít nebo ne. 

"Věřím, že každý může žít život bez zdravotních i dietních omezení, a to díky krátkodobé úpravě stravy."

Lída Jiříčková

Veškeré informace poskytované v tomto kurzu mají pouze informativní charakter a nenahrazují lékařskou péči, naopak vycházejí ze selského rozumu a vlastních (funkčních) zkušeností.