Podzimní detektivní olympiáda

Doba se nečekaně rychle mění, pro rodiče dětí to představuje neuvěřitelný tlak. Sama mám doma malé tři děti. Existuje ale pár pravidel, jak si zachovat zdravý rozum. Rozhodla jsem se zavést podzimní olympiádu, tentokrát s pěti disciplínami. Jdete do toho s námi?

Možná si ještě pamatujete na mojí jarní olympiádu, tenkrát bylo vše jinak, byly tu pouze 3 kruhy a úkoly, které byly důležité.

Jaro 2020

Na jaře byla situace možná trochu drsná, ale bylo jaro a čekalo na nás léto. Stačilo chránit sebe a ostatní, být co nejvíce v pohodě a zasadit si vlastní ovoce a zeleninu, pro koho to bylo možné.

Nyní je ale vše jinak, čeká nás podzim, období depresí a zhoršených ekzémů. Stresující informace, které se na nás valí ze všech stran rozhodně nepřispívají pohodě a našemu zdravotnímu stavu. Velmi silně jsou tím vyčerpávány naše nadledviny, které jsou nesmírně důležité pro správné fungování hormonálního systému a tedy i kontrolu případných alergických reakcí. Možná i Vy právě pozorujete zhoršení ekzému?

Proto tu je podzimní olympiáda! Přidejte se a pojďte něco pro sebe a své děti udělat. Jak na to půjdeme? Z pohledu zdravého životního stylu, a to i když je tu podzim.

1. Jíst zdravě

Hned první bod je nejdůležitější. Pojďme znovu vařit opravdové jídlo, žádné polotovary a chemie a konzervanty. Je pravda, že někdy v kuchyni strávíte více času, ale jsou i rychlá a jednoduchá výživná jídla, která jedli naši předci, nechme se inspirovat a znovu objevit, jak se dá jíst zdravě a sezónně.

2. Cvičit

Cvičme v rytme, je to důležité, pojďte se každý den protáhnout, stačí pár cviků a věřte, že děti se také rády přidají. Pro odolnost a správnou funkci imunitního systému je pohyb naprosto zásadní. Pokud neznáte žádnou sestavu cviků, zkuste si pustit jógu nebo si s dětmi prostě jen tak zatančete.

3. Chodit ven

Choďte ven na procházky, co nejvíce můžete. Do lesa, do parku, kamkoliv Vás nohy ve Vašem okolí donesou. Načerpejte poslední sluneční paprsky a jen tak pozorujte své okolí, přírodu a radujte se z maličkostí. Děti Vám s tím pomohou. 🙂

4. Meditovat

Zkuste se v průběhu dne alespoň na chvili (5 minut) zastavit, zklidnit svou mysl a vytěsnit úplně všechny myšlenky. Vážně, zkuste jen tak sedět a nemyslet na nic. Pokud máte malé děti, není moc pravděpodobné, že to zvládnete přes den, ale zkuste to například brzy ráno nebo večer. Jakékoliv vyčištění hlavy Vám přinese úlevu od neustále mediální masáže nesmysly. Pojďme meditovat, pomůže Vám to najít rozvahu, která se Vám v těchto časech rozhodně hodí.

5. Zpívat si

Zpívat zakázáno! Rozhodně Vám nikdo nemůže vzít právo na zpěv doma. Je velmi zdravý pro Vaše plíce, zlepšuje náladu a navíc máme tolik krásných lidových i jiných českých písní, které by naše děti měly znát. Pojďme je oprášit a naučit naše děti. Každý může být superstar!

Tak co jdeme do toho? Vytvořme si svůj krásný svět pro naše rodiny a naše děti. Těchto pět tipů Vám s tím rozhodně pomůže. Dejte tomu týden a trénujte jednotlivé olympijské disciplíny alespoň jeden týden a uvidíte brzy rozdíl! 🙂

Jsem Detektiv potravinových alergií a pomáhám maminkám a jejich dětem najít příčiny zdravotních obtíží a odstranit je.
Komentáře